Úplnou náhodou jsme jednoho dne objevili nádherné, skryté místo, mezi říčkou Strumou (Струма) a skalnatým úbočím. Mimo to, že je tu nádherně, místo samotné poskytuje, s přihlédnutím k lokalitě, dokonalé soukromí. Ač se to z přiloženého videa nezdá, kemp leží na hlavní tepně mezi Sofii a hraničním přechodem s Řeckem Kulata/Promachonas (Кулата/Προμαχώνας). V těchto frekventovaných místech jsme vždy měli problém najít klidné místo.
Odpočívadla jsou zpravidla obsazena kamiony, nebo minimálně slouží jako work station některé místní snědé krasavici. Mimochodem, když už na to přišla řeč, pokaždé když jsme si prohlíželi místní šlapky, uvažovali jsme jak moc zoufalý, nebo opilý, nebo nejspíš obojí, musí být jedinec, který si zboží podobné kvality koupí. Třeba děvčata podceňuju, třeba při sexu hraji na banjo, nebo žonglují krabičkami prezervativu. Nevím. Svou krásou a sexepílem nikoho normálního rozhodně oslovit nemůžou…
Ale zpět k tématu: Jak chápete, tak odpočívadla jsou ke klidnému přenocování krajně nevhodná. Jinak v okolí silnice jsou buď pole, nebo poměrně prudké kopce a pak řeka Struma. Jedinou možností do té doby bylo sjet ze silnice a jet mnoho km daleko do nějakého lesa, nebo přespat v nějakém motorestu, či penzionu. Proto jsme byli z podobného nálezu nadšeni. GPS poloha byla promptně uložena. Příjezdová cesta vede málo používanou kamenitou cestou, která se posléze ztrácí ve vegetaci. Dále přes dva brody nějakého přítoku Strumy, s hloubkou okolo tři čtvrtě metru (odtud i ispirace k pojmenování lokality), až na místo, kde se vejde pohodlne 6–8 aut. Kemp je přirozeně chráněn ze všech stran před otravy buď vodou, nebo vysokými skalami. To je krásně vidět i na videu.. Kdo by měl někdy potřebu místo použít, tak ho najde asi 3km severně od vesnice Kresna (Кресна) a to přesně zde 41.758644,23.156974 (viz níže mapka)